משולש ההצלחה בקריירה

במציאות משתנה משתנה משתנה

triangle333-e1676451324980.png

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה,/ תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.
ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב,
תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות אנו נדרשים להתפתח מקצועית ולהתעדכן כל הזמן על מנת להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

תחושת המסוגלות האישית חיונית היום יותר מתמיד,
במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך,
את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך משמעותי  ביותר להצלחתך.
תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר,
קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך.
ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח.

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו,
הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן.
בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים.
אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם למציאות המשתנה.
בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד).

מאת: ברנרד סידון OUTDOOR TRAINING הנה מתודולוגיה בהנחיית סדנאות המתקיימת מחוץ למסגרת הטבעית של הקבוצה. מטרת ה ODT) OUTDOOR TRAINING) הנה למידה והתפתחות  מתוך התנסות וחוויה. במהלך הסדנה המשתתפים מתנסים במשימות מאתגרות מחשבתית הדורשות את הבנת המשימה, הגדרה משותפת של מטרה למשימה, תכנון, חלוקת תפקידים, ניהול זמן, וביצוע באופן מיטבי. המיוחד בפעילות זו שהמשתתף מקבל משוב אישי באופן מיידי ובלתי אמצעי ישירות מהמשימה, משוב אודות יכולותיו, כישוריו, נקודות החוזק שלו ונושאים לשיפור. גם ברמת הקבוצה מתקבל משוב מיידי לגבי נקודות החוזק והחולשה של הקבוצה. כלומר, הסדנה במתכונת זו מאפשרת לחשוף את הפוטנציאל האמיתי של הפרט והקבוצה, אשר בדרך כלל חלקו חבוי ולא נגלה לעין ובדרך זו לאפשר להם לצפות מעצמם ליותר. בעיבוד המתקיים לאחר המשימה ע"י מנחים מקצועיים, פסיכולוגים / יועצים ארגוניים דנים בנושאים שעלו מהמשימה בהתייחס למנהיגות, מיומנויות ניהול, עבודת צוות תקשורת בין אישית, ניהול קונפליקטים ועוד. פעילות זו מאפשרת למידה מתוך החוויה וההתנסות, המנחים מסייעים לקבוצה להפוך למידה זו שהיא רגשית ובעלת עוצמה לתובנות המותאמות לצרכי הארגון. והפנמת תובנות חיוניות לעבודה בארגון. אנו מרבים לשלב פעילות ODT מתוך ההבנה כי באמצעות ההתנסות והחוויה, התקיימת למידה אמיתית, מתרחשת מעורבות רגשית המאפשרת פתיחות לשינוי. תרומת הפרט ומחויבותו להצלחת הארגון מושפעת מתפיסתו את עצמו ותפקידו ומידת הפנמת ערכי הארגון, על כן דרך השיקוף הבלתי אמצעי מהמשימה אנו מאפשרים לפרט לבחון את תפיסת עצמו ותפקידו ביחס לערכי הארגון. סדנאות אלה אנו מקיימים במרכז לפיתוח מנהיגות מעשית ברמות מנשה, המותאם במיוחד להוות שדה ניסויי למנהלים ועובדים, בכדי להעצימם ולהחזירם לשגרה עם ידע ויכולות חדשים, עם תובנות המבוססות על חוויה, שישמשו אותם בעבודתם ובחייהם האישיים. בסדנאות ה- ODT המיוחדות שלנו אנו מאפשרים התנסות מעשית במנהיגות וניהול, מנהיגות המחוללת חשיבה יזמית וחדשנית. בסדנאות אלה מתקיימת נגיעה בנושאים: תכנון וקבלת החלטות בתנאי אי וודאות ובסביבה לא מוכרת, התמודדות עם מצבי לחץ ופתרון קונפליקטים, ניהול משאבים כגון: המשאב האנושי, זמן, ואמצעים. כמו כן מפתחים יכולות אישיות כגון: פרואקטביות, פיתוח חשיבה יצירתית וחדשנית, חיזוק תחושת האחריות להצלחת הארגון, משמעת, העמקת ההבנה ש-win win הוא המפתח להצלחה, תקשורת בין אישית, טיפול בהתנגדויות, העמקת ההיכרות בין המשתתפים. ככלל אנו מסכמים מראש אתך הלקוח לגבי הנושאים אותם אתה רוצה להעצים בסדנה.בהתאם לכך מתגבשת התכנית.

שיקולים שיש להתחשב בהם בבחירת סדנת O.D.T

מעוניינים להזמין סדנאת ODT למקום העבודה שלכם? אלו הם השיקולים שאנו מציעים לכם להתחשב בהם בעת תכנון והזמנת הסדנא:
  • רמת הצוות המבצע – האם מדובר בפסיכולוגים ארגוניים או יועצים ארגוניים מקצועיים או שלא.
  • האם מדובר במתקן קבוע המאושר ע"י מהנדס או אוסף תרגילים בחורשה שכל אחד יכול להכין, יש לכך משמעות מבחינה מקצועית, מבחינת בטיחות וביטוח.
  • הצלחה
לוגו של וואטסאפ

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

Call Now Button דילוג לתוכן