משולש ההצלחה בקריירה

במציאות משתנה משתנה משתנה

triangle333-e1676451324980.png

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה,/ תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.
ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב,
תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות אנו נדרשים להתפתח מקצועית ולהתעדכן כל הזמן על מנת להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

תחושת המסוגלות האישית חיונית היום יותר מתמיד,
במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך,
את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך משמעותי  ביותר להצלחתך.
תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר,
קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך.
ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח.

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו,
הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן.
בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים.
אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם למציאות המשתנה.
בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד).

מאת: ברנרד סידון בעשורים האחרונים שוק העבודה עובר שינויים מהותיים במהירות אותה לא הכרנו בעבר. כיום מדובר בשוק גלובאלי, עתיר טכנולוגיה, בעל גמישות גבוהה וחיי מדף קצרים מאוד. כשמשתמשים במינוח "שוק גלובאלי" מתכוונים לכך שהעולם הופך לכפר קטן. אך בשונה מה"כפר" הפסטורלי שרובנו מדמיינים, הכפר הגלובלי מתאפיין ביכולת לרכוש ולשווק מוצרים מכל אחד לכל אחד ברחבי העולם.

כיצד משפיע השוק הגלובלי על חיי היום-יום?

במצב של שוק גלובלי נוצרת תחרות תמידית בין עובדים (כולם יכולים ללמוד בכל מקום, יותר אנשים שולטים באנגלית, לרוב האנשים טכנולוגיות המאפשרת להם לעבוד מכל מקום) ובין חברות (תחרות על ליבו של הלקוח). התחרות הגלובלית בין החברות על ליבו של הלקוח גורמת למספר תהליכים הקשורים זה בזה:
  • פיתוח מואץ – מתבטא בחיי מדף קצרים מאוד של מוצרים ובתלות של החברות השונות ברמת הצריכה של הלקוחות. לדוגמא: זמן קצר לאחר שאפל משיקה מכשיר חדש, כבר קיימים מוצרים דומים של המתחרים, ובטרם הספקנו לרכוש את המוצר החדש כבר אנו מתבשרים על הופעת הדור הבא.
  • רמת ביקוש לא יציבה – חיי המדף הקצרים של המוצרים תורמים לאי וודאות מוחלטת ושינויים גדולים בביקושים, מכיוון ששוק גלובלי משמעותו חברות בינלאומיות אך גם צרכנים גלובליים. בשוק גלובלי החברות מתקשות לשמור על רמת ביקושים יציבה, והתנודות הגדולות בביקוש למוצרי החברה יוצרים מצב שהיום יש ליצרן מוצר חדש הנמכר יפה בשוק ומחר יהיה מוצר חדש אצל המתחרה שימשוך את הלקוחות.
  • פיתוח טכנולוגי – המאה שלפנינו והמאה בה אנו חיים היום מתאפיינות בקפיצות טכנולוגיות מדהימות. הפיתוח הטכנולוגי תורם לכך שהיקף הביקוש לעובדים יפחת והחברות יזדקקו לפחות עובדים. נתון זה משפיע על היקף התעסוקה ועל משך שבוע העבודה שיצטמצם עם הזמן.

עובדי ליבה ועובדים רגילים

כתוצאה מהתהליכים שהוזכרו – פיתוח מואץ, רמת ביקוש לא יציבה ופיתוח טכנולוגי- נוצב מצב היצרן זקוק לגמישות גדולה בהעסקת עובדים. כתוצאה מכך חברות ייצור נראות כמו אקורדיון- כאשר הביקושים גדלים הן מתרחבות וכאשר הביקושים קטנים הן מתכווצות. מצב זה מוביל את חברות הייצור להסתייע במיקור חוץ – Out-Sourcing. כאן נכנסים לתמונה שני סוגים חדשים של עובדים – עובדי ליבה ועובדים רגילים. עובדי ליבה הנם בעלי תפקידים מהתחומים השונים, להם הידע החשוב לארגון ואותם הארגון ישמר כמעט בכל תקופה. לעומתם את העובדים הרגילים ניתן לפטר בקלות כאשר הביקושים מצטמצמים. העובדים הרגילים מגיעים בדרך כלל מחברות כוח אדם, הפורחות בתנאים אלה, ויודעות כיצד לספק את הצורך בעובדים בתקופות בהן הביקוש הצרכני עולה. המסקנה היא כי חשוב ביותר להשתלב בארגון בתפקיד ליבה שיספק ביטחון תעסוקתי גבוה יותר.

השתלבות בתפקידי ליבה

על מנת להשתלב בתפקידי ליבה בארגון, יש ללמוד את התנהלותו של שוק העבודה ולדעת כיצד להנהיג את הקריירה לעבר הצלחה. מכון השתלבות במעברים מעמיד לרשותכם סדנה לניהול קריירה, שתספק לכם את הידע והכלים לעלות על המסלול להצלחה.
לוגו של וואטסאפ

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

Call Now Button דילוג לתוכן