משולש ההצלחה בקריירה

במציאות משתנה משתנה משתנה

triangle333-e1676451324980.png

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה,/ תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.
ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב,
תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות אנו נדרשים להתפתח מקצועית ולהתעדכן כל הזמן על מנת להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

תחושת המסוגלות האישית חיונית היום יותר מתמיד,
במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך,
את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך משמעותי  ביותר להצלחתך.
תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר,
קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך.
ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח.

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו,
הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן.
בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים.
אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם למציאות המשתנה.
בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד).

מאת: ברנרד סידון בעולם בו אנו חיים שוק העבודה מהווה חוליה חשובה בחיי היום-יום. העבודה אינה רק מקום להרוויח בו כסף אלא מהווה שדה מרכזי בכל הקשור להתפתחותנו האישית והמקצועית, כאשר הדימוי האישי בתחום התעסוקתי ניזון מהמשוב והערכה שמקבלים מהקולגות, מהמעסיקים ומהלקוחות ומהמשוב המיידי שמקבלים מהמשימות הניתנות לנו. כמו כן, שוק העבודה מהווה שדה חברתי חשוב. כדי להבין כיצד עלינו לפעול בשוק העבודה המהווה חלק כל כך חשוב בחיינו, עלינו להבין קודם כל כיצד שוק זה בנוי.

שלושת הקודקודים של שוק העבודה

שוק העבודה בנוי משלושה קודקודים – עובדים, מעסיקים והמדינה, כאשר בין שלושתם קיימים יחסי גומלין שנראים כך: 2[1] העובדים משקיעים כוח, ידע, ניסיון, זמן, ובתמורה המעסיקים מציעים – כסף, שייכות, יוקרה, ביטחון תעסוקתי, מעמד, קריירה, התפתחות מקצועית, גאווה, חברה. כאשר צריך לזכור כי המעסיקים מעוניינים למקסם את הרווחים שלכם ומחפשים עובדים שיעניקו להם את התמורה הגדולה ביותר להשקעתם. הקודקוד השלישי, המדינה, מנהל יחסי גומלין עם שני הקודקודים האחרים. כלפי המעסיקים ובעלי ההון המדינה מייצרת תשתית ותנאים להקמה והפעלת המפעלים וחברות, מקדמת חוקים המסדירים את פעולתם ומגנה על הונם. בתמורה המדינה זוכה מהמעסיקים במיסים ובאפשרות לספק לאוכלוסייה תעסוקה. כלפי העובדים המדינה מחוקקת חוקים שיגנו עליהם מפני המעסיקים ובתמורה זוכה במיסים ובלגיטימציה לשלוט.

שוק העבודה משתנה

בעשורים האחרונים שוק העבודה עובר שינויים מהותיים במהירות. כיום מדובר בשוק גלובאלי, עתיר טכנולוגיה, בעל גמישות גבוהה עם חיי מדף קצרים מאוד. המצב הנוכחי דורש מעובדים להסתגל למצב החדש ולהתנהל בצורה שונה. אתם מוזמנים לקרוא על שוק התעסוקה הגלובלי והשפעתו על העובדים במאמר שינויים בשוק העבודה. 1[1]
לוגו של וואטסאפ

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

Call Now Button דילוג לתוכן