ייעוד תעסוקתי וניצול הזדמנויות

מאת: ברנרד סידון

"שונר צ'שר… התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?"
"זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע", אמר החתול.
"לא איכפת לי כל כך לאן"- אמרה אליס.
"אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי", אמר החתול.
(מתוך הרפתקאות אליס בארץ הפלאות)

כדי לדעת באיזו דרך ללכת עליכם לדעת לאן אתם הולכים. לכן השלב הראשון בדרך להנהגת קריירה הוא להגדיר את ה"לאן" כלומר להגדיר ייעוד תעסוקתי.

מהו ייעוד תעסוקתי?

ייעוד תעסוקתי הוא המטרה אליה אנחנו שואפים. עליו להיות מאתגר ושאפתני אך גם בר השגה, ומלהיב מספיק כדי לתת כוח להתמודד עם המכשולים בדרך.

כדי ליישם את הייעוד התעסוקתי יש צורך במטרות משנה ובתכנית מפורטת עם אבני דרך ברורות תוך הגדרת משימות וזמנים. יחד עם זאת חשוב לעצור מדי פעם, לבחון את היעד והדרך ולעדכן אותם.

כיצד הגדרת ייעוד תעסוקתי משפיעה על הקריירה?

ייעוד תעסוקתי חיוני  למי שרוצה להנהיג את הקריירה שלו מכיוון שכאשר יש ייעוד תעסוקתי ברור, אנו הופכים ליוזמים ולא מגיבים, והעשייה האישית מתועלת לכיוון ברור ומאפשרת למקד את הפעילויות השונות.
אומנם זה כלל לא פשוט להגדיר ייעוד תעסוקתי ההולם את השאיפות, הכישורים והנטיות המקצועיות אך זהו שלב הכרחי בתהליך.

זיהוי הזדמנויות בקריירה

מנהיג קריירה צריך להפעיל כל הזמן חיישנים ולזהות הזדמנויות. כל פגישה יכולה להוות הזדמנות למידע על לתפקיד חדש ולהוות מקור לאינפורמציה חיונית. צריך להיות קשובים ולשמוע את מה שאחרים לא שומעים, לחפש את ההזדמנות בין השורות.מנהיג קריירה שואל "מה אני צריך לדעת או ללמוד כדי לנצל נכון את ההזדמנויות שזיהיתי בשוק העבודה?" "אלו הזדמנויות מאפשרות לי לבטא את כישוריי כך שייווצר לי יתרון על פני אחרים?" "מה יאפשר לי לממש את מטרותיי טוב יותר בשוק זה?"

מהי הזדמנות?

הזדמנות היא כל דבר או קשר המאפשר לנו להתקדם לעבר יעדנו בעלות סבירה או ללא עלות.
לעיתים רבות אני שומע על הזדמנויות שפוספסו – כיצד לא זיהו את ההזדמנות בזמן, כיצד איבדו את המומנטום ועוד. הפספוסים הללו נובעים מכך שללא הכשרה מתאימה וניסיון בדרך כלל אנו רואים את ההזדמנות רק כשהיא מתרחקת מאיתנו.
מכון השתלבות במעברים מעמיד לרשותכם קורסים המלמדים כיצד ניתן לזהות את ההזדמנות כשהיא רלוונטית ואקטואלית ומה ניתן לעשות כדי לנצלה ולהתקדם בעזרתה לעבר יעדנו.

לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך

  לוגו של וואטסאפ

  רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

  מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

  Call Now Button דילוג לתוכן
  aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
  d e f g

  מלא פרטים ואנו נחזור אליך

   יצירת קשר