האם התלמידים שלנו מוכנים לעולם החדש?
העולם היום משתנה בקצב מהיר יותר מאי פעם.

במציאות העתידית (העשור הבא) היכולת היצירתית תהיה אחת המיומנויות הנדרשות ביותר בכדי להצליח בקריירה ללא קשר למקצוע שתלמידכם יילמדו. היצירתיות תאפשר להם להתאים ולהמציא את עצמם, לנצל הזדמנויות, להרגיש משמעותיים ולבטא את הערך שהם יכולים להביא לחברה.

עפ"י כל המחקרים כ-50% מהמקצועות הקיימים היום ייעלמו תוך 10 שנים ובמקומם יצוצו מקצועות חדשים שטרם הומצאו. כלומר, מחצים מתלמידכם יעסקו במקצועות שטרם הומצאו.

במציאות זו המתקרבת בצעדי בזק, התכונות והמיומנויות הנדרשות להצלחה ולהשתלבות בשוק העבודה הם: להיות יצירתיים, בעלי חשיבה ביקורתית ומקורית, בעלי יכולת לפעול בתנאי אי וודאות.
מי שלא ירכוש מיומנויות אלה יישאר מאחור.

על כן, אנו צריכים לחזק בקרב הדור הבא את היכולת ליצור רעיונות ופתרונות חדשים, לא לחשוש שינויים ואי וודאות אלא להתמסר להם ולקדמם בברכה. כל זה צריך להתחיל בבית הספר.

נושאים אלה קשה ללמד בשיעור אלא באמצעות מודלינג של הצוות החינוכי ובאופן ניהול תהליכי הלמידה בכיתות.

איך הופכים את בית הספר לסביבה
מקדמת יצירתיות וחדשנות?

אני מציע לכם סדנה לפיתוח סביבה מקדמת יצירתיות, בה נקנה לצוות החינוכי דרכי חשיבה חדשות ויכולת להתבונן על סיטואציות בכיתה בדרך שונה, חדשה ומרעננת. הכול מתחיל בראש, בדרך בה מתבוננים על אירועים, בפרשנות שאנו נותנים למה שאנו רואים/חווים ורק לאחר מכן מגיעה ההתנהגות שלנו.

לכן אם רוצים לשנות את ההרגלים וההתנהלות היומיומית שלנו, עלינו תחילה לפתוח זוויות מבט מגוונות וחדשות.

מה יקרה לכם בסדנה:

תכנית הסדנה:

10 דק׳ פתיחה
15 דק' - משחק חימום לריענון המוח
45 דק׳ - הרצאה חווייתית ופעילה
בה נעשה היכרות עם חסמים והגבלות כמו "הקופסה" ממנה אנו רוצים "לצאת" מחד ומאידך עקרונות וכלים להגמשת החשיבה.
60 דק׳ משימות צוות חווייתיות ומעניינות
הנראות תחילה כבלתי אפשריות, ככל שתיישמו את הכלים שיילמדו בהרצאה, כך תגלו שכמעט הכול אפשרי. במשחקים/תרגילים אלה תגלו שניתן לפתח יצירתיות, מקוריות, לפתור בעיות הנראות תחילה מורכבות, לשתף פעולה ולנצל הזדמנויות. התמודדות עם אתגרים אלה תסייע בהפנמה והטמעת הכלים הנלמדים בהרצאה.
15 דק׳ הפסקה
30 דק׳ לאחר ההתנסות במשימות
נרכז מאמץ לתרומה ממשית לבית הספר שלכם, נתחלק לקבוצות בהם נבחן דרכים לשיפור נושא או תהליך שתבחרו. הצגת התוצרים השונים במליאה ובחירת ההצעה המתאימה ביותר, כמו כן נבחן דרכים למימוש הרעיון.

מי אנחנו:

חברת השתלבות במעברים בע"מ הנה חברת ייעוץ והדרכה המתמחה בהכנה למעברים בקריירה, בפיתוח מיומנויות הנדרשות להצלחה בקריירה. אנו מתמחים בהכנה לקריירה בהתאם למגמות ולהתפתחויות אשר יעצבו מחדש את עולם המקצועות ושוק העבודה.

פרטים בהרחבה ניתן למצוא באתר www.mavarim.co.il

בין אם אתם מורים לתנ״ך או פיסיקה, להיסטוריה או מתמטיקה, ללשון או רובוטיקה. אתם יכולים לפתח בכיתה סביבה מקדמת יצירתיות וחשיבה מקורית וביקורתית,
בנוסף לחינוך ולידע שאתם מעניקים לתלמידכם, אתם יכולים להוות מודלינג מעולה ליצירתיות וגמישות מחשבתית.
אני מזמין אתכם לחוויה מלמדת ומעצימה בסופה תחשבו ב״קופסאות״ גדולות וגמישות יותר. בה תרכשו כלים לפיתוח היצירתיות שלכם ושל תלמידכם.

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

לוגו של וואטסאפ
Call Now Button דילוג לתוכן