פיתוח מנהלים

הצלחת הארגון במציאות הנוכחית הכאוטית והלא יציבה מצריכה מנהלים המחויבים ליעדי הארגון מבינים את האסטרטגיה להשגתם, היודעים להנהיג ולהניע את הכפיפים להם לזהות את ההזדמנויות בדרך למען הצלחת הארגון. מנהלים היודעים לקחת אחריות באומץ ולקבל החלטות במציאות לא וודאית. בכדי לפתח מנהלים ברמה הזו נדרשת פעולה מתמשכת ועקבית של הארגון בשלושה ערוצים מקבילים ומשלימים: 1. הכשרת המנהלים כתהליך קבוע ומתמשך ע"י הקניית ידע והמשגה, פיתוח מיומנויות אישיות וניהוליות, העשרת מגוון האפשרויות העומדות בפני המנהל. 2. ייעוץ וליווי אישי – מטרת הליווי האישי להפוך את המיומנויות שנרכשו בקבוצה לתהליכי עבודה ולהרגלים יומיומיים. רבים המנהלים שהשתתפו בהכשרות ובסדנאות מעולות ככל שיהיו, אם איל תהליך מקביל של הטמעה בהתנהגות הניהולית היומיומית, בסופו של דבר ההכשרה לא תשיג את מטרתה. 3. יצירת תרבות ארגונית המאפשרת למידה והתפתחות ניהולית.

פיתוח המשאב האנושי ככלל ובפרט פיתוח המנהלים מהווה את ההשקעה המניבה ביותר בכל ארגון. באמצעות פיתוח המנהלים הארגון מעצים את יכולתו להתפתח ולהצליח בעידן הנוכחי המאופיין בכאוטיות ואי וודאות.

מחקרים מראים כי החוויה הכללית אצל מנהלים היא של חיים בלחץ מתמיד, ריצה מנושא לנושא וחוסר מיקוד, תהיות לגבי תפיסת התפקיד וחוסר בהירות לגבי הציפיות מהם. במציאות זו המנהלים נדרשים לקבל החלטות, לייצר וודאות בעולם לא וודאי עם שליטה מוגבלת, להנהיג, להציב מטרות ולהניע את העובדים להשגתן. המנהל נדרש לפתח חשיבה יזמית, כריזמה, יצירתיות, חקירה וגילוי, מעורבות רגשית ומעל לכל לגלות אומץ. אומץ להיות ראש גדול, אומץ לגייס עובדים "גדולים", אומץ לראות דברים שונים מאחרים. זו אכן משימה מאתגרת ביותר.

בכדי לאפשר למנהלים למלא את ייעודם ולחזק את מסוגלותם להצליח במציאות זו נדרשת פעולה עקבית ומתמשכת בשלושה ערוצים מקבילים ומשלימים הכוללת:

 • הכשרה מותאמת לתפקיד ולשלב במהלכה אנו מפתחים מיומנויות אישיות וניהוליות רלוונטיות, יידע נדרש לתפקיד, העשרת מגוון האפשרויות העומדות בפני המנהל.
 • ייעוץ וליווי אישי – מטרת הליווי האישי להפוך את המיומנויות שנרכשו בקבוצה לתהליכי עבודה ולהרגלים יומיומיים. רבים המנהלים שהשתתפו בהכשרות ובסדנאות מעולות ככל שיהיו, אך ללא תהליך מקביל של הטמעה בהתנהגות הניהולית היומיומית, בסופו של דבר ההכשרה לא תשיג את מטרתה.
 • יצירת תרבות ארגונית המאפשרת למידה והתפתחות ניהולית.

 

בתכניות פיתוח המנהלים שלנו אנו מקפידים על:

 • עיצוב תכנית בהתאמה אישית- חשוב לנו ללמוד את צרכי הארגון, להכיר את האוכלוסייה ולהגדיר יחד אתכם את מטרות ההכשרה. ככל שההתערבות תהיה מדויקת ומותאמת יותר לצרכי הלקוח כך תגדל האפקטיביות שלה. חשוב לנו שהמנהלים יהיו שותפים לתכנון וניהול הלמידה כחלק מתפקידם. הלמידה אצלנו אקטיבית ומשתפת החל משלב התכנון.
 • איזון בין דמיון לקיים לבין אתגר חדש – התכניות יעוצבו כך שיהיו דומות לאתגרים המרכזיים ולמציאות הארגונית ממנה מגיעים המנהלים אך גם שונות דיין כדי לאפשר למידה של התמודדות עם שוני וחידוש, בדיוק כמו בעולם הניהולי אנו נתמודד עם ניהול משימות בתנאי אי וודאות, נציב מטרות ונפעל להשגתן על בסיס תכנית מותאמת, נדרש לגלות יצירתיות ולמידה חקרנית כדי להגיע לפתרונות חדשים.
 • שילוב של DOING ו-BEING- למידה אפקטיבית מושגת משילוב בין חוויה שנוצרת בעשייה ועיבודה לעומק. נעשה שימוש במשימות צוות מורכבות המאפשרות למשתתפים להתנסות בעשייה ממשית ולחוות את התהליך, בדרך זו הלמידה הופכת למשמעותית ונצרבת בתודעה. בתום כל משימה מתנהל שיח בו אנו מפיקים לקחים לעבודה היומיומית בארגון.

 

 

בין הסדנאות שלנו למנהלים ניתן למצוא:

חשוב לציין כי ישנה אופציה לשלב בין הסדנאות בהתאם לצרכי הארגון.

״רציתי להודות לכם בשמי ובשם כל המנהלים שעובדים תחתיי על סדנאות מאירות עיניים. ההערות וההארות שלכם לגבי קבלת החלטות בתנאי אי ודאות והתנהלות חכמה ומוצלחת יותר תחת זמנים היו מועילות באופן יוצא מן הכלל״. דני ס.
״תודה על הסדנה להתמודדות עם מצבי לחץ, אני מרגישה עכשיו שבאמת יש לי יכולת טובה יותר להתמודד עם הלחץ המתמיד של ניהול עובדים בסביבה מלחיצה כמו בית קפה ושעכשיו אני באמת עושה עבודה טובה יותר״. דניאלה ל.
״הסדנה לניהול משאבים ממש עזרה לי לייעל את עצמי ואת כל נושא הלוגיסטיקה אצלי אז רציתי ממש להודות לכם במעברים, זאת הייתה סדנה מעולה״. דוד ט.
״המון תודה על הסדנה למנהל כחונך ומאמן. מאז אני רואה את התפקיד שלי אחרת ומקבל גם המון פידבקים חיוביים מהעובדים שלי״. סרגיי ו.
״תודה על הסדנה לפיתוח עבודת צוות. עכשיו אני מרגישה שכל הצוות אצלנו בחנות עובד הרבה יותר טוב, ביותר תיאום ובעיקר- עם חיוך כל בוקר!״ הדס א.
לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך

  לוגו של וואטסאפ

  רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

  מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

  Call Now Button דילוג לתוכן
  aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
  d e f g

  מלא פרטים ואנו נחזור אליך

   יצירת קשר