סדנת הכנה לפרישה

העבודה מהווה מרכיב מרכזי בחיינו, הפרישה מהעבודה או המעבר לקריירה שנייה מהווה קושי מהותי לכל פורש, לעיתים עלול תהליך הפרישה להתפתח לאירוע משברי בחייו של האדם. עליו להיפרד ממרכיבים רבים ומשמעותיים כגון: שייכות למקום עבודה בו בילה שנים רבות, מחברים, מוודאות ובטחון כלכלי. במצב זה עלול הפורש ובפרט מי שאולץ לפרוש בפרישה מוקדמת, לאבד את זהותו המקצועית, דימויו העצמי ומעמד חברתי. תחושות אלה יכולות לגרום  להתערערות הביטחון העצמי ולתחושה של ניכור, ניתוק והסתגרות.

גיל הפרישה כיום אינו מותאם לגיל התפקודי, הפורש היום אינו זקן וכוחותיו עדיין במותניו, על כן ההתייחסות לפרישה צריכה להדמות יותר לעוד מעבר בקריירה, לשלב בו משמרים את החיוניות והמשמעות, לצד ההזדמנות להשלים דברים שלא הספקנו בעבר, או אף לפתוח בקריירה חדשה.

לכן ההתייחסות שלנו לפורשים אינה כבעבר, חלק קטן המפורשים אכן זקוקים להכנה לפרישה קלאסית, לרוב הפורשים ההכנה צריכה להיות סוג של הכנה למעבר /שינוי קריירה. אמנם שינוי משמעותי בחיים התעסוקתיים אבל שינוי ולא פרישה. זו הסיבה שבתחילת התהליך אנו ממליצים על אינטק קצר בוא אנו מבררים את הציפיות, השאיפות, הרקע ומציאות החיים של ה״פורש״ כדי להתאים לו את התהליך, שינוי קריירה, פרישה או תהליך מותאם בין לבין.

מטרת ההכנה: להכין את הפורש לקראת השינוי הצפוי בהיבטים: מנטאלי, כלכלי והתנהגותי, להוביל ללקיחת אחריות אישית על המעבר ולהתמקד בניצול ההזדמנויות שבמעבר זה. פרישה אינה בהכרח זקנה או התחלת הסוף, פרישה יכולה להיות גם התחלה של משהו מעניין ומאתגר.

התכנית מקנה כלים ומיומנויות, ידע והכוונה מקצועית, אשר יסייעו בידי הפורש להתכונן נכון לפרישה ולהשתלב ב"חיים החדשים" עם מינימום משברים, כמו כן להיערך מראש ולקבל את ההחלטות לעתידו על בסיס מערך שיקולים רחב.

משך הסדנה: 3 מפגשים בני 3 שעות כ"א = 9 שעות קבוצתיות ושעה עד שתיים אישיות.

גודל הקבוצה: 10 עד 15 משתתפים.

פרוט התכנית:

מפגש ראשון – הכנה מנטאלית:

 • מפגש זה יתמקד בתהליכי פרידה, הכרת השלבים במעבר וכיצד להתכונן לקראתם, בניית חזון אישי לחיים לאחר הפרישה, מיפוי חוזקות והזדמנויות להמשך, גיוס מוטיבציה לתהליך ולשינוי הצפוי, הגברת המודעות לתכנון סדר היום החדש – תרבות פנאי ו"צריכת" פנאי, הזמן ל"מימוש חלומות", בריאות, התמקמות מחודשת במשפחה.

מפגש זה יעבר ע" יועץ ארגוני.

מפגש שני– הכנה פיננסית:

הקניית ידע אודות זכויות הפורש וההערכות הפיננסית הנדרשת – תכנון פיננסי (תכנון המס והאלטרנטיבות הקיימות לגבי פיצויים, מענקים, פנסיה), טיפים לזיהוי מלכודות של גופים פיננסיים.

שיקולים מרכזיים שיש להתחשב בהם בבואנו לנצל את הכספים העומדים לרשותנו. כיצד לא לפול למלכודת "העושר המדומה".

מתן ארגז כלים להתנהלות כלכלית נכונה בתקופת הפנסיה המותאמת לרמת ההכנה האמיתית בשלב זה.

שני מפגשים אלה  יונחו ע"י היועץ הכלכלי מר צביקה צ'רנר.

מפגש שלישי:

מפגש זה יתמקד בתהליך קבלת החלטות ובשיקולים המרכזיים שיש להתחשב בבואנו לקבל החלטה להמשך.

לחיות חיי פרישה מלאים או  להישאר פעילים בשוק העבודה ובאיזה היקף ?

שיקולים בפתיחת קריירה חדשה כשכיר.

שיקולים שיש לקחת בבואנו לפתוח ביזמות או עבודה כעצמאים הנותנים שרות.

להישאר בעולם התוכן המוכר או לפתוח דף חדש?

כמו כן נעסוק בעקרונות לבניית תכנית אישית להמשך בהתאם לחזון וליעדים שהוגדרו בפגישה הראשונה.

סיכום הסדנה.

הצעה זו מהווה  בסיס להכנה לפרישה, המקנה את הידע הבסיסי הנדרש, ומסייעת לגייס כוחות ומוטיבציה לפרישה והתחלה חדשה.

ניתן להרחיב את התכנית בהתאם לצרכים הספציפיים של כל פורש כדלהלן:

הכוון תעסוקתי – לפורשים המעוניינים לפתוח בקריירה חדשה, כיום יותר מבעבר אנו מוצאים בשוק העבודה פורשים פעילים. פעילות זו מאפשרת להם להמשיך ולהיות משמעותיים, לזכות להערכה מהסביבה, להרגיש בעלי ערך עצמי. פעילות זו גם מאפשרת הכנסה נוספת המשמרת את רמת החיים לה היו רגילים. לאור זאת אנו מציעים לאפשר תהליך של הכוונה אישית להמשך קריירה בגיל השלישי, משך ההכוונה פגישה עד שתיים בהתאם לצרכים.

השלב הראשון בהכנה הקבוצתית, הכנה מנטלית לקראת המעבר ויצירת פתיחות לרעיונות חדשים. הכנת המשפחה והתמקמות מחודשת במשפחה /זוגיות.

שלב שני הגדרת יעדים לשלב הבא בחיים.

שלב שלישי תכנות ההתנהלות הכלכלית לקראת ובפרישה.

בניית תכנית פעולה להשגת היעדים לשלב הבא בחיים.

״היה לי ממש קשה להבין שבסופו של דבר מגיע השלב שצריך לפרוש, אבל אחרי שהגעתי אליכם פתאום קיבלתי טוויסט והבנתי כמה עוצמה ניתן לקבל מהפרישה וכעת אני קם כל בוקר עם חיוך״. בני ו.
״נכון שהפרישה היא דבר צפוי אבל עדיין היא תפסה אותי לא מוכנה. אבל אז הגעתי אליכם ואתם עזרתם לי לראות כמה דלתות נפתחות עבורי בעת הפרישה וזה עזר לי מאד בעיכול הפרישה באור חיובי״. ירדן ש.
״פרישה היא תמיד קשה, אבל כשיושב איתך מישהו ומסביר לך מה אתה יכול לעשות הלאה זה באמת הופך את זה לקל ונוח יותר״. בוריס ל.
״מי היה מאמין שדווקא אחרי הפרישה אני אמצא את עצמי טוב יותר ואפילו אקים עסק קטן משלי בו אני מגשימה את החלומות שלי כל יום ועל זה מגיעות לכם המון מחמאות ותודות״. אתי א.
״תמיד פחדתי מהפרישה אבל אחרי שהייתי אצלכם החרטה היחידה שהייתה לי היא שלא הגעתי אליכם עוד קודם, אתם הרגעתם את החששות שלי ועזרתם לי לגבש עתיד מלא חלומות״. אליהו ח.
לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך

  לוגו של וואטסאפ

  רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

  מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

  Call Now Button דילוג לתוכן
  aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
  d e f g

  מלא פרטים ואנו נחזור אליך

   יצירת קשר