הכנה לפרישה

להיפרד עם חיוך

העבודה מהווה מרכיב מרכזי בחיינו, הפרישה מהעבודה או המעבר לקריירה שנייה מהווה קושי מהותי לכל פורש, לעיתים עלול תהליך הפרישה להתפתח לאירוע משברי בחייו של האדם. עליו להיפרד ממרכיבים רבים ומשמעותיים כגון: שייכות למקום עבודה בו בילה שנים רבות, מחברים, מוודאות ובטחון כלכלי. במצב זה עלול הפורש ובפרט מי שאולץ לפרוש בפרישה מוקדמת, לאבד את זהותו המקצועית, דימויו העצמי ומעמד חברתי. תחושות אלה יכולות לגרום  להתערערות הביטחון העצמי ולתחושה של ניכור, ניתוק והסתגרות.

גיל הפרישה כיום אנו מותאם לגיל התפקודי, הפורש היום אינו זקן וכוחותיו עדיין במותניו, על כן ההתייחסות לפרישה צריכה להדמות יותר לעוד מעבר בקריירה, לשלב בו משמרים את החיוניות והמשמעות, לצד ההזדמנות להשלים דברים שלא הספקנו בעבר.

 

מטרת ההכנה

להכין את הפורש לקראת השינוי הצפוי בהיבטים: מנטאלי, כלכלי והתנהגותי, להוביל ללקיחת אחריות אישית על המעבר ולהתמקד בניצול ההזדמנויות שבמעבר זה. פרישה אינה בהכרח זקנה או התחלת הסוף, פרישה יכולה להיות גם התחלה של משהו מעניין ומאתגר.

התכנית מקנה כלים ומיומנויות, ידע והכוונה מקצועית, אשר יסייעו בידי הפורש להתכונן נכון לפרישה ולהשתלב ב”חיים החדשים” עם מינימום משברים, כמו כן להיערך מראש ולקבל את ההחלטות לעתידו על בסיס מערך שיקולים רחב.

 

משך הסדנה 4 מפגשים בני 3 שעות כ”א = 12 שעות קבוצתיות ושעה עד שתיים אישיות.

גודל הקבוצה – 10 עד 15 משתתפים.

״היה לי ממש קשה להבין שבסופו של דבר מגיע השלב שצריך לפרוש, אבל אחרי שהגעתי אליכם פתאום קיבלתי טוויסט והבנתי כמה עוצמה ניתן לקבל מהפרישה וכעת אני קם כל בוקר עם חיוך״. בני ו.
״נכון שהפרישה היא דבר צפוי אבל עדיין היא תפסה אותי לא מוכנה. אבל אז הגעתי אליכם ואתם עזרתם לי לראות כמה דלתות נפתחות עבורי בעת הפרישה וזה עזר לי מאד בעיכול הפרישה באור חיובי״. ירדן ש.
״פרישה היא תמיד קשה, אבל כשיושב איתך מישהו ומסביר לך מה אתה יכול לעשות הלאה זה באמת הופך את זה לקל ונוח יותר״. בוריס ל.
״מי היה מאמין שדווקא אחרי הפרישה אני אמצא את עצמי טוב יותר ואפילו אקים עסק קטן משלי בו אני מגשימה את החלומות שלי כל יום ועל זה מגיעות לכם המון מחמאות ותודות״. אתי א.
״תמיד פחדתי מהפרישה אבל אחרי שהייתי אצלכם החרטה היחידה שהייתה לי היא שלא הגעתי אליכם עוד קודם, אתם הרגעתם את החששות שלי ועזרתם לי לגבש עתיד מלא חלומות״. אליהו ח.
לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך
aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
d e f g

מלא פרטים ואנו נחזור אליך

יצירת קשר