הכנה לפיטורים

תמיכה במפוטרים ובעובדים הנשארים

סדנאות הכנה לפיטורים מאפשרות למעסיק לחזק את המפוטרים והנשארים, ומסייעות בידי הארגון לצלוח תקופה לא קלה בהצלחה.

כמעסיק נושא הפיטורים הוא נושא הכרחי ולא נעים. סדנאות הכנה למפוטרים וסדנאות תמיכה לנשארים מסייעות למפוטרים למצוא את דרכם בשוק העבודה, מצמצמות התנגדויות ומתחים שנוצרים בתקופת הפיטורים בארגון ומשמרות מוטיבציה בקרב הנשארים.

בנוסף, סדנאות הכנה לפיטורים ממצבות את הארגון המפטר כארגון התומך בעובדיו גם בשעות משבר. יש לזכור כי העובדים הנשארים בארגון מושפעים מהאופן בו הארגון מטפל במפוטרים.
סדנת הכנה למפוטרים כוללת סיוע רגשי לצד מתן כלים אפקטיביים להתמודדות וחזרה מהירה למעגל התעסוקה. הסדנה כוללת סימולציות ושיטות הטמעה בפועל של הכלים שהוקנו במהלך הסדנה.

תכני הסדנה והמשך יקבעו יחד בהתאם לצרכים וליכולת שלכם.

נושאים אפשריים לבחירה:

  • התמודדות עם סיטואציית הפיטורים.
  • הכנת המשפחה.
  • הערכות ותכנון מחודש של כלכלת המשפחה.
  • שימוש מושכל בפיצויים וזכויות.
  • הגדרת מטרות תעסוקתיות מותאמות.
  • מקורות לאיתור תעסוקה.
  • הכנת קורות חיים מעודכנים ושיווקיים.
  • הכנה לראיון תעסוקתי באמצעות סימולציות.
  • מתן כלים למשא ומתן על תנאי העסקה.
  • השתלבות במקום עבודה חדש.

כמו כן, ניתנת הכוונה ייחודית לעובדים הבוחרים לצאת לדרך עצמאית או להקים עסק בשלב זה, ההכוונה כוללת למידת עקרונות לפתיחת עסק עצמאי קטן, למידת הפן משפטי, מיסוי, גיוס כספים, שיווק העסק הקטן ועוד.

סדנת תמיכה בנשארים

משך הסדנה 6 שעות בשני חלקים:

חלק ראשון – עיבוד רגשי של תחושות הנשארים לגבי עתידם.

חלק שני – סדנת גיבוש המתמקדת בעתיד הקבוצה בארגון.

לרוב מומלץ לבצע את סדנת התמיכה בנשארים מחוץ לארגון, בשטח, וכך לאפשר לעובדים להרגיש חופשיים לדבר על הנושאים שמפריעים להם בצורה הנוחה ביותר.

 

"המון תודה על הסדנה להכנה לפיטורים. בהתחלה היה לי ממש קשה ובאמת שלא ידעתי מה לעשות עם עצמי, אבל בזכות הסדנה שלכם אני מרגישה שיש לי כיוון בחיים ואפילו עבודה חדשה שאני ממש מאושרת בה!״ יוליה ג
״תודה על התמיכה ברגעים הקשים. אתם עזרתם לי מאד עם התחושה של הריקנות שהלכתי איתה ועזרתם לי למצוא תקווה ותחושה שעכשיו אני יודע מה לעשות עם עצמי וזה היה לי מאד משמעותי״. עדיין אין לי עבודה אבל יש לי כיוון." שי ז.
״הפיטורים היו לי מאד קשים, אחרי 25 שנה לא ידעתי מה לעשות הלאה ולאן להמשיך אבל בזכותכם לא טבעתי בעצב אלא הרמתי ראש ועכשיו יש לי עבודה חדשה ואין מאושר ממני״. רועי פ.
"המון תודה על התמיכה, העזרה וההכוונה. אני מרגישה שבאתי אליכם בשביל לקבל כתף תומכת וקיבלתי הרבה יותר מזה. היום כבר יש לי עבודה חדשה ואני מרגישה שכל הסיפור של חיפוש עבודה כבר מאחורי, כל הכבוד״. לירן מ
״לא האמנתי שיפטרו אותי אחרי כל כך הרבה זמן, אבל עכשיו אני מרגיש אפילו חזק יותר בזכותכם. אם לא אתם אולי הייתי נשבר אבל אחרי שהגעתי אליכם כבר מצאתי עבודה חדשה ובכלל, אני מרגיש ממש יותר טוב לגבי כל הסיפור של הפיטורים שלי״. יעקב ח.
לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך
aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
d e f g

מלא פרטים ואנו נחזור אליך

יצירת קשר