משולש ההצלחה בקריירה

במציאות משתנה משתנה משתנה

triangle333-e1676451324980.png

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה,/ תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.
ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב,
תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות אנו נדרשים להתפתח מקצועית ולהתעדכן כל הזמן על מנת להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

תחושת המסוגלות האישית חיונית היום יותר מתמיד,
במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך,
את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך משמעותי  ביותר להצלחתך.
תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר,
קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך.
ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח.

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו,
הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן.
בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים.
אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם למציאות המשתנה.
בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד).

יום סיירות הינו המבחן הפיזי/מנטלי הראשוני של המועמדים בעלי נתוני סף מתאימים כלומר פרופיל קרבי 97 וקב"א מתאימה, ליחידות העילית של צה"ל והן: סיירת מטכ"ל, שייטת 13, חובלים, 669 ושלדג. יום הסיירות הינו יום אשר בודק את הנבחנים בשלושה ממדים: הפיזי, המנטלי והחברתי. יום זה מתקיים פעמיים בשנה, מחזור חורף אשר מתחלק ליומיים, ומחזור קיץ במשך יום אחד "בלבד". כאשר תגיעו ליום הסיירות תעברו בדיקות רפואיות ושאלונים כדי לוודא שאתם במצב רפואי תקין ויכולים להשתתף ביום זה. יום הסיירות מתנהל ע"י ארבעה מגבשים:
  1. מגבש סיירת מטכ"ל
  2. מגבש משייטת 13
  3. מגבש מחובלים
  4. נציגים מיוחדים מיחידת 504
לכל תרגיל ביום הסיירות יש ניקוד ודגשים על פיהם תבצעו את המשימה. לכל משימה ניקוד שונה אך ביצוע משימה באופן מצוין תזכה אתכם בנקודות זכות נוספות. יום הסיירות נפתח בבוחן בר-אור, כלומר ריצת שלושה קילומטרים, בוחן מתח בו עליכם לעבור את הסף של 8 עליות מתח, חשוב להקפיד בכל עלייה ועלייה. ולבסוף בוחן מקבילים בו עליכם לבצע מינימום 12 עליות וירידות. לאחר מכן תחולקו לקבוצות רנדומאליות בהן תבצעו את כל התרגילים. יום הסיירות מחולק לארבעה תרגילים: ספרינטים/תיזוזים בתרגיל זה הבוחנים ינסו להתיש אתכם ולשבור את אלה שלא באמת רוצים להגיע ליחידות המיוחדות, לבין השאר חדורי המטרה והמוטיבציה שינסו לשרוד עד לקו הסיום.                                                 בתרגיל זה יהיה עליכם לרוץ בספרינט לדיונה ולחזור שוב ושוב. תנסו תמיד להגיע בין הראשונים אך אל תבזבזו את כול הכוח כבר בתרגיל זה משום שבהמשך האתגר הפיזי יהיה קשה עוד יותר. בחלק השני של תרגיל הספרינטים תתבקשו לרוץ לעוד סבבים אך כאשר תגיעו יהיה עליכם להגיד את המספר שלכם. שימו לב חשוב לסיים כל ריצה בין השלישיה הראשונה, תעשו הכל לשמור על מקום בין שלושת הראשונים. ואם אתם לא שם, חשוב שתראו מגמת שיפור מריצה לריצה. אלונקה סוציומטרית תרגיל זה הינו אחד התרגילים החשובים והמשמעותיים ביותר ביום הסיירות. בתרגיל זה המטרה היא האלונקה כשהתחרות היא מי יגיע ראשון ויזכה בה. בדומה לתרגיל הספרינטים יהיה עליכם לרוץ ולהקיף דיונה כשהמטרה היא שכאשר תגיעו לסוף תסחבו את האלונקה או ג'ריקנים או שקי חול. הארבעה הראשונים שיגיעו לקו הסיום יסחבו את האלונקה והמקומות החמישי והשישי יסחבו ג'ריקן או שק חול. בשום אופן לא להיגרר למצב בו לא תסחבו שום דבר. אלה שלא הגיעו בין השישייה הראשונה, כלומר לא סוחבים, יצאו לעוד סבב. את תרגיל זה תבצעו סבבים רבים ולכן המטרה העיקרית של המגבשים היא לראות את גרף השיפור שלכם. עליכם תמיד לשאוף למקום גבוה יותר. זחילות ושקים התרגיל הזה אמנם פיזי אך הוא בודק בעיקר את הפן המנטלי, כלומר, עד כמה אתם באמת נחושים להצליח ולהמשיך ביום הסיירות. תרגיל זה משלב שני תרגילים, תרגיל סחיבת שקי החול ותרגיל הזחילות. תחילה תדרשו למלא את השק שלכם בחול ולעמוד בשורה. חשוב להבהיר שתרגיל זה יכול להשתנות במידה מסוימת כלומר בסדר הדברים או במרחק שתדרשו לזחול או לרוץ. תתחלו לזחול עם שקי החול המלאים עליכם וכאשר תגיעו ליעד תצאו לריצה בה תקיפו דיונה וחוזר חלילה. בתרגיל זה המגבשים מחפשים לראות את האמינות והנחישות שלכם. תרגיל זה הינו חשוב מאוד והוא גם התרגיל לפני האחרון ביום הסיירות כך שעליכם לבצע את המשימה בשלמות מוחלטת ולנסות להשיג את התוצאה הטובה ביותר. חפירת בור זהו התרגיל המסכם של יום הסיירות. למרות העייפות והתשישות אחרי התרגילים הקודמים אתם חייבים להישאר מרוכזים ומפוקסים. כאן אתן נמדדים בנחישות, בדבקות במטרה ויכולת לבצע משימה בזמן קצוב. המדריכים יתנו לכם הנחיות ומידות ברורות לחפירת הבור. מדי פעם תקבלו עט חפירה אך יכול להיווצר מצב בו תצטרכו לחפור את הבור בעזרת הידיים. במשימה זו עליכם לתת את כל כולכם ולחפור בשיא המהירות והיכולת שלכם. ביצוע נכון וטוב של המשימה יכול לזכות אתכם בנקודות נוספות. חשוב לדעת שהמדריכים רוצים לראות את המודעות והיושר שלכם ואם אתם חושבים שלא ביצעתם את המשימה כראוי תדווחו זאת אך אם אתם מאמינים שביצעתם את המשימה כראוי ועמדתם ביעד אל תתביישו לומר זאת.
לוגו של וואטסאפ

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

Call Now Button דילוג לתוכן