שאלות ותשובות

מהו ייעוץ קריירה?

ייעוץ קריירה, או ייעוץ תעסוקתי הוא תהליך אישי המסייע לכל אדם להגדיר את המטרות שלו בתחום הקריירה בהתאם לפוטנציאל אישי ויכולת מימוש. הגדרת המטרות לקריירה נעשית מתוך ראייה רחבה ובחינה אישית של יכולות, כישורים, נטיות מקצועיות ועוד.
לאחר הגדרת המטרות מסייע היועץ לבחור מקצועות או תחומי עיסוק בהם יש לנועץ יתרון ויכולת להצליח. את ההחלטה על מקצוע מקבלים בסופו של דבר באמצעות כלים מקצועיים המתבססים על ידע רחב, מיפוי של יכולות ומגבלות, העדפות אישיות, הכרת הרקע התעסוקתי של הנועץ וידע על מקצועות ומגמות לעתיד.

מה ייתן לי ייעוץ לבחירת מקצוע?

עולם התעסוקה של ימינו הוא עולם דינאמי ותחרותי. ייעוץ קריירה או ייעוץ לבחירת מקצוע יספקו לך כלים מקצועיים להתנהל בתוך העולם הזה, ולהוביל את עצמך לקריירה מוצלחת.
הצוות של מכון השתלבות במעברים הינו צוות מקצועי ומוביל שידע לתת לך מידע על מגוון תחומי עיסוק ולעזור לך למצוא את הדרך שלך בעולם התעסוקה.

מדוע לשלם וללכת לייעוץ במכון פרטי, ישנם מוסדות אקדמיים הנותנים ייעוץ חינם?

שאלה מצוינת. אמנם ייעוץ במוסד האקדמי יכול להיות מקצועי ואיכותי כמו במוסד רגיל, אך בגלל שקיים החשש שהייעוץ עלול להיות מוטה לטובת המוסד, מומלץ לקבל חוות דעת נוספת ממכון אובייקטיבי.
בתחום הבריאות נהוג לקבל חוות דעת נוספת מרופא נוסף, לרוב מחוץ לקופה או לביה”ח. כאן מדובר בעתיד שלך, באושר וגם בעושר שלך. לכן אם במקרה וקיבלת ייעוץ במוסד כלשהו והמליצו לך ללמוד במוסד בו קבלת את הייעוץ, מומלץ לקבל חוות דעת נוספת.

למי מתאים ייעוץ קריירה?

לכולם – חיילים משוחררים, סטודנטים, אנשים עובדים שאינם מרוצים במקום עבודתם, אנשים שרוצים לבצע הסבה מקצועית, גמלאים, עולים חדשים. בעולם של היום כל אדם עלול לעמוד מול שאלות לגבי העתיד התעסוקתי והקריירה שלו. מכון השתלבות במעברים מספק מענה לכלל סוגי האוכלוסייה ומזמין כל אדם לשאול שאלות ויחד עם צוות מקצועי מיומן, למצוא את התשובות.

כיצד בוחרים מכון ייעוץ לקריירה?

להן מספר שאלות שעליך לשאול בטרם אתה מחליט היכן לעבור את תהליך ההכוון:
• מי בפועל נותן את הייעוץ? בקש לדעת האם הוא פסיכולוג מוסמך ומהו ההתמחות שלו ובדוק האם עברו לפחות 3 שנים לאחר שסיים את התואר השני שלו בפסיכולוגיה. אלו הן שאלות חשובות שיקבעו את איכות הייעוץ.
• מי מכין את חוות הדעת, ולא רק מי חתום עליה. במכון השתלבות במעברים חוות הדעת מעובדת ומסוכמת על ידי פסיכולוג מומחה בעל תואר ד”ר לפסיכולוגיה.

מהי חוות דעת?

חוות דעת (חוו”ד) היא מצרך חשוב מאוד וחלק בלתי נפרד מתהליך הייעוץ. שמירתו מאפשרת לך לעיין בו שוב ולזכור במה בחרת להתמקד ומאלה נימוקים. במרוץ הזמן אנחנו זוכרים את התוצאה להחלטות שלנו ולא את הסיבות. בחוו”ד כתובה ופרטנית שמשקפת את היכולות האישיות שלכם והמקצועיות.

ואם אני רוצה לקבל הכוונה רק בנושא קורות חיים?

אין בעיה. מכון השתלבות מעברים מאפשר לכל אדם לקבל הנחיה והכוונה בתחומים בהם הוא מעוניין. כך שאם אינך מעוניין לעבור ייעוץ כולל אתה יכול להירשם לסדנאות מקצועיות שונות ביניהן סדנה לכתיבת קורות חיים, סדנת הכנה לראיון עבודה, סדנת השתלבות בתעסוקה ועוד.

סדנאות זה דבר תיאורטי, איך הן יכולות לשמש אותי בחיים האמיתיים?

מכון השתלבות במעברים שם דגש על הטמעת הכלים המקצועיים השונים באמצעות סימולציות, סדנאות חוויה, צילומי וידאו של הסדנה אותם ניתן לנתח לאחר מכן, קבלת משובים מאנשי מקצוע ועוד. אמנם צריך לצאת לעולם התעסוקה ולהשתפשף, אך כל מי שיוצא ממכון השתלבות במעברים יוצא עם כלים מקצועיים בהם הוא התנסה ולא עם תיאוריה בלבד.

לייעוץ ראשוני מלא פרטים ואנו נחזור אליך
aרח' משכית 27 הרצליה פיתוח binfo@mavarim.co.il c099574745 c099574745
d e f g

מלא פרטים ואנו נחזור אליך

יצירת קשר