משולש ההצלחה בקריירה

במציאות משתנה משתנה משתנה

triangle333-e1676451324980.png

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה,/ תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.
ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב,
תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות אנו נדרשים להתפתח מקצועית ולהתעדכן כל הזמן על מנת להישאר רלוונטיים בשוק התעסוקה.

תחושת המסוגלות האישית חיונית היום יותר מתמיד,
במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך,
את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך משמעותי  ביותר להצלחתך.
תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר,
קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך.
ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח.

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו,
הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן.
בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים.
אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם למציאות המשתנה.
בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד).

למרות שרבים לא יודעים זאת, הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה נקבע כבר בשניות הראשונות של הראיון. האופן שבו תתלבשו משפיע באופן מיידי על חוות דעתו של המראיין ומחקרים שונים אף מצביעים על צבעים שכדאי לכם לאמץ. קיבצנו את מומחי הקריירה של "השתלבות במעברים" ואת איש הסטייל אסי סגל מהבוטיק "אופנת הגברים של סגל" כדי שתוכלו לדעת איך להתלבש נכון לראיון העבודה הבא שלכם

בחירת החולצה המושלמת

כמעט בלתי ניתן להגזים בחשיבות של החולצה שאתם בוחרים לראיון העבודה. העובדה שרובו של הראיון נערך בישיבה ואתם נמצאים בקשר עין ישיר מול המראיין, מקנה חשיבות עליונה לבחירה של חולצה מכופתרת בגוון הנכון. סטטיסטית, נמצא שגווני הכחול והירוק נחשבים למועדפים על מראיינים רבים ולכן הם תמיד בחירה נכונה. עם זאת, במידה ויש צבע שמחמיא לכם במיוחד ומצאתם חולצה אלגנטית בגזרה הולמת כדאי לשקול ללבוש אותה לראיון העבודה. אגב, למרות שאנו מדינה קייצית ורוב הסיכויים שפריט הלבוש המועדף עליכם הוא דווקא חולצת טי עם הדפס כלשהו, חל איסור גורף על לבישת חולצות כאלו  לראיון העבודה. צעד שכזה מקנה תחושה של זלזול וחוסר רצינות ועלול לפגוע באופן משמעותי בסיכויים שלכם לקבלת המשרה.

לא ג'ינס, לא סקיני

למרות שבארץ אנו נוהגים לבחור בלבוש קאז'ואל כעניין שבשגרה, ראיון עבודה הוא לא המקום לכך. כדאי לוותר על הג'ינסים האהובים עליכם ולבחור במכנסיים מחויטים בצבע שחור או בחום – קאמל המסורתי. כדי לבחור בגזרה אשר תתאים למבנה הגוף שלכם אך כדאי להימנע ממכנסיים בגזרה נמוכה מדי ולנסות לדבוק במראה נקי ומסודר. נשים רבות לובשות חצאית קצרה לראיון העבודה אולם כדאי לדעת שמראיינים רבים עלולים לחוש אי נוחות ולכן כדי ליצור רושם ראשוני אפקטיבי רצוי להעדיף מכנסי כותנה.

תשקיעו בנוחות – רכשו נעליים איכותיות

אתם יכולים להתלבש באופן מיטבי עבור ראיון העבודה אבל ברגע שתחושו לא בנוח, גם המראיין ירגיש את זה. כדאי להזכיר שאין הכוונה לבחור בנעלי סניקרס או בנעלי האצבע האהובות עליכם. מומלץ לרכוש זוג נעליים אחד אשר ישמש אתכם לכל ראיונות העבודה ויאפשר לכם לייצר את הרושם הראשוני, בלי לוותר על הנוחות שלכם. כדאי לחשוב על הנעליים כהשקעה לטווח הארוך ולא על רכישה חד פעמית – אלו בדיוק הנעליים שאתם הולכים לנעול מדי יום לעבודה החדשה שלכם.

התאימו את הלבוש לסוג העבודה ולתדמית הארגון

ראיון עבודה לחברת הייטק שונה באופן מהותי מראיון לחברה שעוסקת בתחום ההדרכה ולכן מומלץ להתלבש בהתאם. על אף שחולצה מכופתרת היא בגדר עניין וודאי, מומלץ לבחור בגוון מתאים ולשקול עניבה עבור עבודות שמצריכות אספקטים מנהיגותיים וסמכותיים יותר. כדאי לשים לב גם לתדמית הארגון ולעשות מחקר קטן לפני שניגשים לראיון. ניתן גם לראות כיצד מתלבשים העובדים השונים באתר הבית של החברה, בפרופיל הלינקדאין שלהם ולא להתבייש לשאול קולגות האם קיים קוד לבוש פופולרי בחברה.

אקססוריז

בחיי היום יום אנו נוטים לאמץ אקססוריז שונים: החל ממגוון עגילים ועד לטבעות מסוגים שונים. בראיון עבודה מומלץ להגיע ללא כל נזם או טבעת ( מלבד טבעת נישואין) ולבחור בחגורה מתאימה אשר משתלבת עם פריטי הלבוש האחרים. מומלץ לבחור בחגורת עור בגווני החום – שחור. יש להימנע מלבישה של חגורה עם ניטים, ברזלים או פרנזים וללכת על חגורה ששומרת על פלטת הצבעים הדומיננטית ומתכתבת עם המכנס שאתם לובשים. חגורה איכותית מאפשרת לכם ליצור מראה מכובד יותר והיא מעניקה חיתוך נכון בין המכנס לחולצה. אסור גם לשכוח את התיק שאתם מגיעים איתו לראיון העבודה ונחשב לאחד האקססוריז הבולטים. תיק של מחשב נייד מספק רושם ראשוני נהדר ועשוי למצב אתכם בעיניי המראיין כמועמד אחראי.

 גרביים

אחת הטעויות הנפוצות בראיון עבודה טמון בבחירה של גרבי ספורט ושילובם במראה האלגנטי הכללי. מראיינים שמים לב לדברים הקטנים ביותר ובחירה לא נכונה של גרביים עלולה לפגום ברושם הכללי שאתם מנסים להציג ואף להצביע על חוסר סדר או אי השקעה. העלות של גרביים דקות היא זניחה אך החשיבות שלהם הינה קריטית בסוג המסר שאותו אתם מבקשים להשיג. כדאי לבחור בגרביים דקות בצבע המכנס או הנעליים. נשים יכולות להסתפק בגרביונים שחורים במרקם אחיד ולהימנע מגרביונים בעלי הדפסים או רקמות מיוחדות.

להימנע מהדפסים ומצבעים רועשים

חשוב לסגל מראה נקי ולהימנע מלבישה של פריטי לבוש שאינם בגוון אחיד. מומלץ לבחור במערכת לבוש שאינה מורכבת מפריטים בצבעים צעקניים אשר בולטים במיוחד ועלולים להעיד על חוסר ביטחון. כדאי גם להימנע מחולצות עם פסים ומשבצות אשר עלולים להוציא את המראיין מהפוקוס ולהעדיף פריטי לבוש בגוונים רכים יותר אשר מעבירים את מלוא תשומת הלב של המראיין ישירות אליכם.

מקטורן

עבור תפקידים בכירים יותר כדאי לשקול להוסיף מקטורן ייצוגי. בניגוד לחליפה תואמת, תפקידו של המקטורן הינו סימבולי יותר ומאפשר לכם להוסיף מידה של ממלכתיות לראיון העבודה ולהציג אתכם באור בוגר יותר. אם זאת כדאי שלא להוסיף ווסט כדי לא להעמיס על המראה הכללי.

 שימו לב לקמטים

אתם יכולים להתלבש ולהיראות במיטבכם אך כל קמט מעיד על חוסר רצינות וחוסר השקעה מצדכם. מראיינים נוטים לשים לב לבגדים שאינם מגוהצים כהלכה ולכן כדאי לבחור בבדים אשר נוחים לגיהוץ ולהעדיף חולצות אשר יראו נהדר גם אם הם יעברו סבב עמילן וגיהוץ נוספים.

לסיכום

ניתן לראות שראיון עבודה מתחיל מהשנייה הראשונה שאתם נכנסים לחדר וכי הדרך הטובה ביותר למשוך את תשומת ליבו של המראיין טמונה בלבוש נכון. ברוב המקרים, מומלץ לבחור בחולצה מכופתרת חלקה ומחמיאה ובמכנסיים אלגנטיות אשר יעזרו לכם להעביר מסר של רצינות ואחריות ויהפכו אתכם מעוד מועמד לעבודה – לפוטנציאל אמיתי לאיוש התפקיד.
את המדריך כתבנו ביחד עם אסי סגל מאופנת הגברים של אסי בכיכר המדינה המחזיק בין היתר מגוון חליפות גברים – לצפייה באתר של אסי
לוגו של וואטסאפ

רוצה לשמוע פרטים על התוכנית?

מלא\י עכשיו את הטופס הבא ונחזור בהקדם עם פרטים נוספים:

Call Now Button דילוג לתוכן